طرز تهیه فلافل اصیل
دستور پخت فلافل اصیل

فلافل یکی از انواع غذاهای بسیار محبوب و خوشمزه در سراسر جهان است که به عنوان یک غذای ارزان بین المللی شناخته می شود.  دستور پخت فلافل در شهر های مختلف متفافت است، اما ماده اصلی تشکیل دهنده این غذا نخود می باشد و به همین دلیل فلافل یکی از ارزان ترین غذاهایی است که می توانید در بیرون از منزل نوش جان کنید. البته در برخی کشورها این غذای خوشمزه را با ترکیب نخود با مواد متنوع دیگری مثل ترشیجات تند  و سیب زمینی صرف میکنند. و اما دستور پخت فلافل اصیل

مواد لازم برای ۴ نفر
نخود ۳۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد متوسط
تخم گشنیز ۱ قاشق چایخوری
پودر زیره سبز یا سیاه ۱ قاشق چایخوری
سیر ۳ حبه
جعفری ۵۰ گرم
سیب زمینی ۱ عدد کوچک
لیمو ترش ۱ عدد متوسط
زردچوبه و روغن به اندازه کافی
نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی
ادویه فلافل ۱ قاشق چایخوری

دستور پخت فلافل

مرحله اول

اولین مرحله برای تهیه فلافل خیساندن نخودهاست. هر چقدر این زمان بیشتر باشد ، در پایان پخت فلافل بهتری خواهید داشت. حداقل زمانی که برای خیساندن نخودها باید اختصاص دهید ۶ ساعت می‌باشد. این کار باعث می‌شود نخودها نرم شوند و نفخ شان نیز برطرف شود.

مرحله دوم

پس از اینکه نخودها به خوبی خیسانده شد آنرا به همراه جعفری ، سیر ، پیاز ، پودر تخم گشنیز ، سیب زمینی و زیره داخل میکسر یا چرخ گوشت بریزید.و مایه فلافل را به صورت یکدست میکس کنید. با اضافه کردن جعفری به موادتون فلافل خوشمزه تری خواهید داشت.

 دستور پخت فلافل مرحله سوم

برای تهیه مایه فلافل از چرخ گوشت استفاده شود زیرا مخلوط کن مواد را کاملا پوره می کند. همین امر باعث می شود فلافل در زمان سرخ کردن از هم باز شود ولی زمانی که مایه فلافل چرخ شود به صورت کامل له نمی شود.

مرحله چهارم

پس از اینکه مایه فلافل را میکس کردید آب لیمو ترش را بگیرید و به همراه مقداری نمک ، فلفل سیاه ، ادویه مخصوص فلافل و زردچوبه به مایه فلافل اضافه کنید. در این مرحله اگر از پس از اضافه کردن طعم دهنده ها یک مرتبه دیگر مایه فلافل را میکس کنید.

بنر سُنَّت

مرحله پنجم

در این مرحله مایه فلافل را حدود ۵ دقیقه مانند مایه کباب کوبیده با دست ورز دهید تا کاملا منسجم و یکدست شود. ( مایه فلافل پس از آماده شدن باید کمی شُل باشد)

 دستور پخت فلافل مرحله ششم

پس از اینکه مایه فلافل آماده شد ، بهتر است آنرا حدود یک تا دو ساعت در یخچال قرار دهید تا منسجم تر شود. البته اگر زمان کافی برای این کار ندارید می توانید مستقیما در همن مرحله فلافل ها را سرخ کنید.

مرحله هفتم

یک ظرف گود مانند شیر داغ کن روی حرارت بسیار ملایم قرار دهید. به حدی روغن داخل آن بریزید که فلافل ها در روغن شناور باشند. یکی از نکات مهم برای سرخ کردن فلافل همین است زیرا فلافل مانند کتلت نیست که آنرا در روغن کم سرخ کنید.

مرحله هشتم

در این مرحله قالب فلافل زن را از مایه فلافل پر کنید و با پشت قاشق مایه را خوب فشار دهید تا در هنگام سرخ کردن از هم باز نشود. به اندازه ای که جا می شود فلافل قالب بزنید و داخل روغن بریزید و اجازه دهید فلافل ها به آرامی مغز پخت شوند.

 دستور پخت فلافل مرحله نهم

یکی از نکات مهم هنگام سرخ کردن فلافل حرارت زیر ظرف است. اگر حرارت را زیاد کنید تا فلافل ها سریعتر بپزند ، روغن خیلی سریع می سوزد و سیاه می شود. ضمن اینکه اطراف فلافل های شما سرخ می شود و داخل شان خام خواهد ماند. پس در سرخ کردن فلافل ها به هیچ وجه عجله نکنید.

مرحله دهم

پس از اینکه فلافل ها سرخ شدند آنها را روی توری فلزی قرار دهید تا روغن اضافی شان گرفته شود. پس از اینکه فلافل ها اماده شدند آنها را به همراه نان ساندویچی ، گوجه فرنگی ، خیارشور ،  ترشی تند وکاهوی خرد شده به همراه سس دلخواه خود سرو کنید.

مشاهده کاتالوگ محصولات در پیج سنت فود