خواص جالب سیب درختی سنت

آخرین باری که سوار بالن شدم تابستون پارسال، آبسرد دماوند بود.
یه روز جذاب و پر هیجان😀
عاشق اون لحظه ای شدم که بالن داشت آروم آروم تو آسمون اوج می گرفت و بالا می رفت، حس فوق العاده ای داشتم، چشم هامو بستم و با تک تک سلول های بدنم هیجان رو حس می کردم….😊
.
.
.
.
حسی که با مزه کردن یه قاچ از ترشی سیب درختی سُنَّت برام تداعی شد
طعمش عالی بود😋
شماهم لذت چشیدن طعم ترش و تُردِ سیب درختی و هیجان بالن سواری رو از دست ندید که فوق العادس…
.
.
.
.
کیا این جا تا حالا بالن سواری رو تجربه کردن؟

سنت کالا  پاسخگویی  24 ساعته

خواص سیب سنت برای سلامتی

 

۱. حفاظت از قلب

پِکتین، فیبر محلول در سیب سنت، از تجمع کلسترول در داخل دیواره رگ‌های خونی جلوگیری می‌کند، بنابراین خطر ابتلا به آترواسکلروزیس کاهش می‌یابد.

فیبر محلول، با چربی‌های روده ارتباط دارد و باعث جلوگیری از افزایش کلسترول بدن می‌شود. مطالعات نشان می‌دهند افرادی که روزانه ۱۷۰ گرم سیب سنت مصرف می‌کنند، نسبت به کسانی که سیب مصرف نمی‌کنند ۵۰ درصد کمتر مستعد ابتلا به سکته مغزی هستند.

سیب درختی سنت حاوی پتاسیم است که فشار خون را کنترل می‌کند و خطر ابتلا به حمله قلبی را کاهش می‌دهد. البته بسیار توصیه می‌شود که سیب با پوستش مصرف شود و از خوردن هسته‌های آن خودداری شود.

۲. محافظت از زنان در برابر پوکی استخوان

سیب درختی سنت غنی از زردینه فلوریزین میباشدکه زنان را از پوکی استخوان در طی دوره یائسگی محافظت می‌کند و همچنین در ارائه تراکم استخوان به زنان کمک می‌کند. بور (عنصر ۵ جدول تناوبی عناصر) موجود در سیب، به تقویت استخوان‌ها کمک می‌کند.

۳. مناسب برای دندان‌ها

مالیک اسید  در سیب درختی یافت می‌شود و به تمیز کردن لکه‌های روی دندان‌ها کمک می‌کند و باعث سفیدتر شدن دندان‌ها می‌شود.

به همین دلیل است که یکی از مواد پرکاربرد در تولید خمیر دندان‌های سفید کننده است. جویدن سیب درختی سنت موجب تولید بزاق در دهان می‌شود و خطر ابتلا به پوسیدگی دندان را از بین می‌برد.

سنت کالا  پاسخگویی  24 ساعته

خواص سیب سنت برای پوست

1.سیب درختی سنت ؛ مرطوب کننده و روشن کننده طبیعی

سیب میتواند تا حد زیادی به پوست آبرسانی کند.

برای این کار سیب را به صورت ورقه ای برش زده و روی پوست بگذارید و زمانی که خشک شد از روی پوست بردارید.

2.ماسک سیب درختی سنت برای پوست های تیره وخشک

یک سیب کوچک راپوست کنده و هسته های آن را خارج کنیدو سپس با کمک مخلوط کن آن را له کرده و تبدیل به پوره کنید بعد از یک صافی رد کنیدوسپس یک قاشق شیر و یک قاشق خاک رس طبی-منظور خاک رسی که تمیز و پاک باشه-رابه ان اضافه کرده و از آن به عنوا ن یک ماسک پاک کننده استفاده کنید.این ماسک برای پوستهای تیره و خشک خیلی مفید است.بعد از استفاده از ماسک صورتتان را بشوئید و از نرم کننده همیشگی خود استفاده کنید .

3. سیب درختی سنت یک ماسک ضد پیری قوی

سیب سنت میتواند از چین و چروک پوست پیشگیری کند این میوه یک ماسک قوی ضد پیری هم میباشد. علاوه بر اینکه پوستتان را مرطوب میکند، از چروک و کدر شدن پوستتان جلوگیری میکند و یک ماسک ضد پیری بسیار عالی است. مصرف منظم سیب درختی سنت علاوه بر مزایای بسیار زیادی که دارد یک جادو هم میکند و آن این است  که در صورت مصرف مداوم و منظم این میوه چین چروک های ریز و خطوط نازک صورتتان را محو می کند و پوستتان جوان می شود. برای دیدن این تاثیر، هر روز یک سیب را رنده کنید و 10 تا 20 دقیقه پوستتان و مخصوصا قسمتهای در خطر چین و چروک مثل دور لب ها و خط اخم و انتهای پلکتان را با آن ماساژ بدهید. این کار به جوان و با طراوت ماندن پوستتان بسیار کمک میکند.

4. مرطوب کننده و روشن کننده طبیعی

سیب درختی سنت تا حد زیادی به پوستتان آبرسانی کند. برای این کار سیب را به صورت ورقه ای برش بزنید و روی پوستتان قرار بدهید. زمانی تکه سیب را از روی پوستتان بردارید که خشک شده باشد.  این میوه یک مرطوب کننده و روشن کننده بسیار عالی برای پوست شماست.

5. ضد آفتاب موثر 

سیب شامل ذرات UVB هست که می تواند در برابر اشعه های خورشید از پوست محافظت کند. این میوه می تواند آفتاب سوختگی را درمان کند و جلوی لایه برداری پوست به دلیل سوختگی در برابر آفتاب را میگیرد. برای درمان آفتاب سوختگی یک قاشق چای خوری گلیسیرین را با یک سیب رنده شده مخلوط کنید و به مدت یک ربع روی پوست قرار بدهید و بعد با آب سرد به آرامی شستشو بدهید.

سنت کالا  پاسخگویی  24 ساعته

با خرید آسان از سنت کالا میتوانید خواص سرشار ترشی های سنت را شامل حال خود کنید

ترشی اصفهان سنت

ترشی سنت

ترشی سنتی

ترشی میوه ای سنت

ترشک سنت

ترشک سالم سنت

ترشک میوه سنت

لواشک سنت

ترشی سنت

ترشی سنتی

ترشی اصفهان سنت